Ніна Южаніна взяла участь у Конгресі «Шлях до відновлення: участь жінок на місцевому рівні»

Сьогодні, 5 квітня, у Полтаві проходить Регіональний Конгрес «Шлях до відновлення: участь жінок на місцевому рівні», який проводить «Український жіночий конгрес».

Голова Полтавської територіальної організації ПП «Європейська Солідарність», народна депутатка України Ніна Южаніна серед запрошених.

«Це вперше регіональний жіночий конгрес і мені здається, що правильний вибір організаторів саме місто Полтава. Хоча тут будуть з декількох областей жінки різних професій, різних сфер діяльності. І мета цього конгресу – це економічна роль жінки у відновленні України. А я більше хотіла б поговорити і в сьогоденні. Тому що, якщо взяти роботу жінки зараз і порівняти там з довоєнним періодом, це вже велика різниця. І навіть, якщо говорити про економічну роль, то дуже важливо, що відбувається в регіонах, наскільки можуть себе реалізувати і наскільки достатньо прав у жінок, для того, щоб рухати країну в цілому до перемоги на сьогодні і відновлювати Україну в майбутньому, тому що ми знаємо, що вже ряд програм якраз створюється і напрацьовується щодо відновлення України. І наскільки ми, жінки, приймаємо в цьому активну участь? Тому що концепції, стратегії, які закладаються наразі, вони ж будуть працювати потім. І де наше місце, роль, значення і чи в повні мірі враховано можливості жінок», – наголосила депутатка.

Вона також зауважила, що незважаючи на те, що у 2023 році кожна друга компанія відкривалася саме жінкою, незважаючи на те, що більше 10 тисяч компаній минулого році очолили жінки, що є дуже великим досягненням. Все ж таки, більшість жінок остерігається приймати рішення щодо активної участь в економічній діяльності країни.

«Різні є статистичні цифри щодо жінок, які хотіли би знати більше перед прийняттям рішення, як їм приймати участь подальшому. Чи створювати свій бізнес, чи приймати активну участь в якійсь громадській роботі. І тут важливо саме такі зібрання, де напрацьовуються конкретні кроки. Що потрібно робити, скажемо ж того, щоб у регіоні, де найбільше зараз сконцентрованих внутрішніх переміщених осіб, приймалися правильні рішення», – додала Ніна Петрівна.