Нардепи Софія Федина і Олег Синютка у Полтаві зустрілися з депутатами

Сьогодні, 23 березня, до офісу Полтавської територіальної організації ПП «Європейська Солідарність» з робочим візитом завітали народні депутати України від ЄС Олег Синютка і Софія Федина.

Під час зустрічі з депутатами різних рівнів рад багато говорили про ситуацію в країні і, зокрема, в Полтаві, проблеми місцевого самоврядування, допомогу ЗСУ.

«Передусім Полтавщина потребує спілкування і комунікації з тими людьми, які приймають рішення в Парламенті. Тому дуже важливе спілкування з людьми і з нашими депутатами «Європейської Солідарності», які репрезентують нашу політичну силу в місцевих радах», – розповів Олег Михайлович.

Окремо приділили увагу питанню виплат військовим та підтримку і фінансування військовослужбовців як на державному так і на місцевому рівні.

«Сьогодні на порядку денному найголовніше питання – це питання військових. Ми обов’язково переможемо і в цьому немає жодного сумніву, так само немає жодного сумніву, що українські військові воюють не за гроші. Але ця демотивація, яка сьогодні відбулася – забрали доплати і винагороди – це викликає обурення в суспільстві. Я переконаний, що це справа не тільки Парламенту, а й проблема влади, яка повинна повернути доплати військовим. Але це є й питання органів місцевого самоврядування. Адже якщо на рівні громад не буде голосно звучати питання підтримки наших військових, то я переконаний, що у вищих кабінетах його просто можуть не почути». 

Софія Федина також звернула увагу на питання декомунізації та деколонізації. Вона висловила сподівання, що Полтава таки зможе позбутися радянських та імперських символів:

«Чому це важливо? Окупанти як заходять, вони починають створювати свою реальність. Вони на наступний день перейменовують вулиці, встановлюють свої пам’ятники, вони тотально переписують історію і змінювати свідомість громадян».

Крім того, під час зустрічі нардепи поспілкувалися з фракцією ЄС в Полтавській міській раді та Андрієм Карповим, головою фракції та виконувачем обов’язків міського голови.

«Після відставки міського голови у Полтаві склалася унікальна ситуація – секретар міської ради, представник ЄС, став виконуючим обов’язки міського голови. Сьогодні «Європейська Солідарність» у Полтаві стоїть на чітких позиціях. По-перше, ми повинні вбити всю цю корупцію, яку привнесла попередня влада. По-друге, ми повинні показати на прикладі Полтави швидкі кроки в національно-патріотичному вихованні, по підтримці духовності. І, по-третє, ми сьогодні повинні справді продемонструвати, що в органах місцевого самоврядування не має бути корупції, кумівства, а повинна буди послідовна підтримка громадян», – резюмував нардеп.