Ніна Южаніна: рада провалила поправки щодо реєстрації податкових накладних, бізнес і далі потерпатиме від фіскального свавілля

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна повідомила, що Верховна Рада провалила її поправки щодо реєстрації податкових накладних. Таким чином, наголошує Южаніна, проблеми з блокуванням податкових накладних, від яких потерпає український бізнес, триватимуть і надалі.

«Сьогодні під час розгляду проєкту закону 8131 поставила на голосування дві свої поправки, спрямовані на те, щоб протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано:

  • не зупиняти реєстрацію ПН/РК (а якщо спрацьовуватиме система ризиків, то ДПС зможе використовувати цю інформацію при формуванні плану-графіка проведення планових документальних перевірок);
  • ПН/РК, складені та подані для реєстрації в період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності ЦИМ законом та щодо яких платником до ДПС подані пояснення та необхідні документи, повинні бути зареєстровані протягом 5 календарних днів з дня набрання чинності ЦИМ законом», – повідомила Южаніна на своєму телеграм-каналі.

За результатами голосування в залі її пропозиції набрали 96 голосів (СН – 33, ЄС – 16, «Батьківщина» – 6, «Голос» – 6, колишня ОПЗЖ – 8, «За майбутнє» – 8, «Довіра» – 9, позафракційні – 10); і 94 голоси (СН – 32, ЄС – 16, «Батьківщина» – 6, «Голос» – 8, колишня ОПЗЖ – 4, «За майбутнє» – 7, «Довіра» – 11, позафракційні – 10).

«Це провал. Завжди, завжди пам’ятайте, шановні платники податків, як влада «дбає» про вирішення проблем бізнесу. Проблема блокування податкових накладних була, є і, на жаль, залишається», – резюмує народна депутатка.