Зміни, запроваджені НБУ, вплинуть на діяльність волонтерів – Ніна Южаніна

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна закликала волонтерів ознайомитися з новими правилами щодо лімітів за розрахунки за кордном за купівлю низки товарів, запровадженими Нацбанком. Про це вона сказала в коментарі Прямому.

«Одразу після змін Національний банк сказав, що для волонтерського руху нічого не змінюється. Насправді це не так», – сказала Южаніна.

«Очевидно, зіграла роль та інформація, яка поширювалася останнім часом про те, що доволі часто волонтерські товари з’являються у продажу, і це товари як військового, так і подвійного призначення. І це, мабуть, стало причиною того, що Нацбанк ввів певні обмеження, з ними мають ознайомитися всі волонтери, це стосується саме карткових розрахунків за межами України», – зауважила депутатка.

Южаніна закликала звернули увагу на вимоги, які висуваються до фізичних осіб – волонтерів: вони мають витрачати не більше 100 тис. грн на місяць і проводити операції за рахунками, які пов’язані з придбанням товарів відповідно до встановленого Кабінетом міністрів переліку.

«Волонтери мають розуміти, що вони трохи будуть обмежені в своїх можливостях і мають знати правила для того, щоб ними користуватися», – сказала депутатка.

«Волонтери насправді не отримали чіткої реакції на свої запити до Нацбанку, тому що вони не часто читають правила Нацбанку, а по – друге, для цього треба час проконсультуватися і зрозуміти, що і як буде відбуватися з тими грошима, які вони отримають, як мають формулюватися надходження на їх рахунках фізичних осіб – волонтерів», – наголосила депутатка.

«Тут є вузький момент, тому що це просто фізична особа, яка включена в реєстр волонтерів, і часто вони ведуть один рахунок як для власних потреб, так і для волонтерських потреб. Тому тут треба усвідомлювати, що є ті суми, які волонтери збирають і витрачають, впорядкувати всю свою діяльність для того, щоб після закінчення війни не нести відповідальність», – додала депутатка.

«До фізичних осіб найшвидше приходять з перевірками, тому що абсолютно точно видно рух коштів від Нацбанку, які отримує контролюючий орган, і відразу йдуть точково на перевірку до тих, хто не дотримувався правил. Тому краще дізнатися про ці правила, а потім продовжувати свою діяльність. Після 21 липня треба бути набагато акуратнішим у веденні своїх фінансових операцій», – зазначила Южаніна.