Іноземним інвесторам потрібні прозорі правила гри, а не «корупційні няні» – Южаніна

Виконавча влада має перебудуватися і визначити прозорі правила гри для інвесторів, які будуть допомагати відновлювати Україну після війни. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі Прямому.

«Зараз треба розпочинати інформаційну роботу, але насамперед вся виконавча влада має перебудуватися. Якщо вони не перебудуються на прозорі правила і вимоги, в нас будуть великі складнощі», – сказала Южаніна.

Вона повідомила, що підприємці з різних країн просять проконсультувати, проговорити правила і норми, які діють в Україні. «І виявляється, що вони вже намагалися колись працювати в Україні, отримали негативний досвід, але зараз очікують величезні можливості в країні після війни і хочуть працювати у нас», – додала вона.

«Тому я б радила нашій владі: якщо ми не змінимося самі, то всі інвестори, які потенційно могли б працювати в країні, ми їм будемо нецікаві, і вони не будуть вкладати сюди кошти. Користуватися такими собі «інвест-нянями» – корупційним механізмом, вони не збираються», – зауважила депутатка.

«Треба переглянути можливості щодо валютного регулювання для таких іноземних інвесторів, переглянути можливості і для імпорту обладнання інвесторами, які будуть відновлювати Україну. І це має бути зроблено завчасно для того, щоб всі розуміли і вже будували плани, налагоджували відносини для того, щоб швидко відбудовувати Україну, щоб це не розтягнулося на роки», – зазначила Южаніна.