Сьогодні ми зіткнулись з тим, що хтось зупиняє рух України до НАТО і Євросоюзу – Олег Синютка

Вказівка прикордонникам, які не пропустили п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка попри Розпорядження Голови ВР для участі у засіданні ПА НАТО, надійшла з найвищих владних кабінетів. Про це заявив народний депутат Олег Синютка.

«Ми маємо розпорядження Голови Верховної Ради, згідно якого Петро Порошенко як народний депутат України включений до складу парламентської делегації для того, щоб у Вільнюсі на зустрічі країн Парламентської асамблеї НАТО відстоювати українські інтереси. Щоб у червні країна отримала статус кандидата в члени Європейського Союзу, і отримали План дій щодо членства в НАТО», – говорить Синютка. 

«І сьогодні під час перетину українсько-польського кордону на превеликий жаль зіткнулися з тим, що українські прикордонники не пропускають п’ятого Президента України, народного депутата України, лідера «Європейської Солідарності» для того, щоб він виконував свій конституційний обов’язок. Для того, щоб він реалізовував не просто права народного депутата України, а для того, щоб він відстоював українські інтереси і українську державу», – наголошує Синютка. 

«Бо сьогодні Україні потрібна оборонна зброя. Сьогодні Україні потрібна наступальна зброя. І цю зброю ми можемо отримати в країнах НАТО. В жодної людини немає сумнівів, що Порошенко має авторитет серед країн членів НАТО. Що Порошенко може достукатися спільно з сьогоднішньою владою, щоб отримати цю зброю. Щоб наші українські воїни змогли звільнити нашу територію», – зазначає народний депутат.

«І що ми бачимо тут? В мене немає питань до цих українських прикордонників. Вони як виявляється отримали вказівку з вищих ешелонів влади не випускати Порошенка за межі держави. Не дати можливості Порошенку вести перемовини з країнами НАТО. Не дати можливості Порошенку родити все, щоб наша країна отримала статус кандидата в члени ЄС.  Бо у Вільнюсі буде проходити саміт НАТО. Але ми будемо також мати можливість на з’їзді Європейської народної партії, асоційованим членом якої є «Європейська Солідарність», найбільшоі європейської партії, переконати наших партнерів, союзників в тому, що Україна  має отримати членство в ЄС і НАТО», – говорить Олег Синютка. 

«Хто та людина, яка не дає можливість Порошенку робити цю справу і наблизити успіх України? Я переконаний, що вказівка цим прикордонникам поступила з найвищих кабінетів влади. Бо хто може сьогодні не визнавати Розпорядження Голови Верховної Ради про офіційну делегацію, яке офіційно зареєстроване, офіційно підписане, має відповідний номер?», – обурився Синютка. 

«Якщо ми сьогодні на 94-му дні війни говоримо про національну єдність, то ця національна єдність повинна бути не в єдиному марафоні і пропаганді. Ця національна єдність має бути в конкретних діях. Ці конкретні дії – щоб депутати всіх фракцій спільно, разом, єдиним голосом говорили про інтереси України», – переконаний депутат. 

«Сьогодні ми зіткнулись з тим, що хтось зупиняє рух України до  НАТО і Євросоюзу. Я переконаний, що кожен українець має отримати відповідь – хто ця людина», – резюмує Олег Синютка.