Ігор Петріченко: Вільна Україна, де закон вище за дзвінки з ОП – це і є остаточна перемога над імперією зла

Представник команди «Європейської Солідарності» Полтавщини, заступник міського голови Полтави Ігор Петріченко прокоментував ситуація з Петром Порошенком, якого попри наявність всіх необхідних документів, не випустили з України на Парламентської Асамблеї НАТО.

– Одним із головних наративів сьогоднішнього відверто фашистського режиму на росії є перемога радянського союзу над фашизмом. Насправді ж, ніякої війни з останнім не було. СРСР мав союзні відносини з нацистською Німеччиною – ділив Польщу, Фінляндію, Балтійські країни, аж поки не напала сама Німеччина.
Таким чином сам по собі нацизм ніяк не муляв очі «майбутнім визволителям світу від нацизму». Тобто, війна СРСР з Німеччиною була війною СРСР з Німеччиною, а не проти самого нацизму як форми фашизму, бо і сам режим в СРСР підпадав під більшість критеріїв фашистського режиму.

Сьогодні ж весь світ сколихнула нова форма фашизму – рашизм.

Чому про це можна говорити із впевненістю? Тому що сьогоднішній режим на росії повністю відповідає критеріям фашизму: культ війни, вождізм, всесильність держави, знищення опозиції, відсутність прав і свобод «во благо більш високих цілей держави», наратив оточення ворогами, «новояз», і т.д.

Україна унікальна країна на пострадянському просторі. Ми не змогли якісно побудувати систему економічних свобод, що не дало нам стати східноєвропейським тигром, але досягли величезного успіху в політичних свободах. Саме це і зумовило нескінченну прірву між нами і рашизмом.

Тим не менш, відбуваються певні події, про які неможна мовчати. Нещодавно вся країна побачила відео із свідченнями Медведчука, які взагалі-то є таємницею слідства. Вже не кажучи що цю справу розслідує не той орган, що має по закону. Вчора Порошенка не пустили до Парламентської Асамблеї НАТО, хоча в нього було розпорядження голови ВР про відрядження. Начебто не прочитався QR код. З другої спроби прочитався, але прикордонники заявили що не бачать вагомих причин у офіційному візиті члена делегації, інші члени якої були пропущені без проблем. При чому розпорядження одне на всю делегацію, але ж проблеми виникли саме у Порошенко. Звісно, ще в вечорі інформаційний простір «сколихнула новина», про спробу втечі з України.

Були і інші історії. Наприклад, з бувшим нардепом Березою, який підписав контракт з ТрО, відвіз сім’ю на Західну Україну а там його вже чекали під камеру видати повістку. Хтось його вів, хтось все це планував і реалізував.

Також цікава історія із Рябошапкою. У нього дійсно троє неповнолітніх дітей і він має право виїхати, але і з ним відбувались «чудеса» на кордоні під камеру, і звісно потім злив відео в інтернет.
Що об’єднує всі ці випадки, крім того, що це відверте інформаційне кілерство? Відсутність лояльності до влади.

Чи побачимо ми допит хоч когось по справі СБУшника Андрія Наумова, який підозрюється в державній зраді, але якого завели в СБУ друзі президента у 2019му році?! Хто саме його завів і навіщо?! Питання, виходить, риторичні, як власне і у інших випадках із членами владної команди. Цікавою була і недавня відповідь президента на питання студента по Шкарлету – країна, виявляється, щось переросла… Телефонне право навіть на кордоні не переросла, а плагіат Шкарлета переросла?!

Є ще більш серйозні питання, у тому числі про підготовку до війни, про яку ще з осені трубив весь світ. Бо «про***лі», навряд чи вичерпна відповідь. Тим не менш, ми всі розуміємо – зараз не на часі. Але ж чому на часі політичні видовища і, фактично, підготовка до виборчої кампанії?! Так, саме її зараз можна спостерігати багато де на місцях. Це «головокружіння від перемоги», якої ще немає?!

Розбудова політичної системи за принципом «для своїх» – деструктивна модель і в мирний час, не кажучи вже про війну.

Нам, як суспільству, важливо розуміти що перемога над рашизмом – це не тільки перемога на полі бою, але і світоглядне несприйняття будь-якого його елементу. Логіка зачистки політичного поля, хто б не був при владі, а хто в опозиції, тут не виняток.

Вільна, демократична Україна, де є свободи і політичні і економічні, де закон вище за дзвінки з ОП – це і є остаточна перемога над імперією зла.