Едуард Крутько до Дня вишиванки презентував фотовиставку «На старих фотографіях всі молоді»

Учора, 19 травня, у Полтаві на алеї біля Свято-Успенського собору партієць «Європейської Солідарності», засновник етнографічної збірки «Древо» Едуард Крутько презентував знімки з власної колекції під назвою «На старих фотографіях всі молоді…».

Едуард Крутько розповів, що виставка проходить в межах проекту «Традиції, побут, естетика Полтавщини крізь об’єктив фотографів сторічної давнини»:

– В кінці 2021 року виставку презентували у Лубнах, в картинній галереї і було заплановано показати її і в інших районах області. Проте, спершу через карантин, потім через воєнний стан все відкладалося і переносилося. Але ось вирішили разом з волонтерською спільнотою «Полтавський батальйон небайдужих» провести цю виставку, щоб всі мали змогу подивитися на етнографічні особливості свого краю. Символічно, що відкриття виставки саме в день вишиванки.

Колекція фотографій Едуарда Крутька налічує близько півсотні експонатів, проте у Полтаві її показують у дещо зменшеному вигляді. Переважно ці фотографії з Хорольського району, деякі з сімейного архіву етнографа, деякі приносили люди, деякі буди знайдені в закинутих будівлях.

– Із нагоди Дня вишиванки хотілося подарувати маленьке свято, хоч і в умовах війни, для полтавок та полтавців, а також гостей міста. Ми хотіли б, щоб відвідувачі виставки побачили на світлинах, якими прекрасними були наші українці, як вони жили, що то є національний стрій, які його особливості, – зазначає Яніна Барибіна, волонтерка, депутатка Полтавської обласної ради.

Найстаріші фото в експозиції датовані початком 20 століття, дореволюційного періоду.

Це невелика презентація. Згодом планують зробити ширшу фотовиставку у стінах Художньої галереї.