Відшкодувати витрати на лікування від COVID-19 реально!

Мало не щодня ми спостерігаємо нові антирекорди захворюваності на коронавірус.

У нашій державі, і на Полтавщині зокрема, таких вражаючих цифр досі не було.

Очевидно, що лікування хвороби потребує чималих коштів.

У зв’язку з цим вважаю за необхідне нагадати про запроповану мною норму, яку вдалося включити до Податкового кодексу. 

Йдеться про доповнення пункту 20 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» нормою про те, що до податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб в повному обсязі включаються витрати на лікування COVID-19, а також витрати на придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення при лікуванні ковіду, витрати на страхування від хвороби.

При цьому відшкодуванню підлягають витрати як людини, яка перенесла хворобу, так і члена її сім’ї першого ступеня споріднення (батьків, чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених).

Ця норма поширюється як на витрати, понесені у 2022 році, так і на витрати, понесені у 2021 році. 

Тобто якщо вам чи вашим близьким родичам минулого року довелося перехворіти на ковід, то до 31 грудня 2022 року ви можете подати декларацію для повернення з бюджету частини сплаченого вами податку (ПДФО) у розмірі 18% від суми зазначених витрат. (Витрати, понесені у 2022 році, можна буде відобразити вже у декларації у 2023 році).

Важливо пам’ятати, що всі витрати мають бути підтверджені документально та відповідати призначенням лікаря, які треба звірити з випискою з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягом з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я.

Я, як і раніше, пропоную допомогу тим, хто буде заповнювати таку декларацію вперше або взагалі не знає, з якого боку підійти до цього процесу. Звертайтеся на мою офіційну електронну адресу депутата Верховної Ради України.

І головне, шановні полтавці, — бережіть здоров’я і не забувайте про те, що зможете відшкодувати частину своїх витрат на лікування!

Ніна ЮЖАНІНА