Фракція ЄС в Полтавській райраді ініціює ряд звернень до керівництва держави

На шосту чергову сесію Полтавської районної ради восьмого скликання, що відбудеться 5 листопада фракцією «Європейська Солідарність» було подано шість проєктів рішень зі зверненнями до ВРУ, КМУ, та президента України стосовно:

– недопущення підвищення тарифів для населення.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату комунальних послуг на місцеві громади, що суперечить конституційним засадам розподілу між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення децентралізації. Від бюджетів розвитку до бюджетів проїдання і деградації!

– неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування.

Законопроект №6062 – це спроба поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проекти на місцевому рівні, це спроба нової централізації!

– необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році.

Європейська Солідарність закликає здійснити у листопаді 2021 року виплату «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче 3866,8 грн. Використавши кошти отримані від МВФ на подолання наслідків пандемії. Ці кошти мають отримати люди, а не близький до влади бізнес.

– забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

21 липня 2021р. набрало чинності положення постанови КМУ №765 яким серед іншого було виключено із завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків. Наголошуємо, що такий крок не узгоджується з нормами статті 20 ЗУ «Про освіту»!

– результатів розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, яке виявило участь вищих посадових осіб держави та їх оточення – президента Володимира Зеленського, голови СБУ Івана Баканова, братів Сергія і Бориса Шефірів, міністра Олександра ткаченка, Андрія Яковлєва – у оборудках Ігоря Коломойського з виведення 40 млн.дол. з Приватбанку в офшорні юрисдикції. Вимагаємо негайного вжиття заходів з проведення розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб!

– належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я.

Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис. грн., а лікарям – від 20 тис. грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів. Однак на кінець 2020р. в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто в медичних закладах працює медичного персоналу на 130 тисяч осіб більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022р.