На Полтавщині відбувся п’ятий ювілейний етно-фестиваль «Під дідовими липами»

24-25- го липня 2021 року в с. Козубівка Хорольського району на Полтавщині відбувся п’ятий ювілейний етно-фестиваль «Під дідовими липами».

Це свято традиційної культури, співу , танцю та музики. Локація заходу – столітній родинний двір організатора та засновника фестивалю партійця “Європейської Солідарності” Едуарда Крутька, який в садибі родини заснував Етнографічну збірку “Древо.”Долучилася Яніна Барибіна, депутатка Полтавської обласної ради.

Це приватне зберігання старожитностей, виробів мистецтва, одягу та фотографій кінця XIX,початку та середини XX столітть.

Програма заходу включала виступи фольклорних колективів з Києва- Щука-Риба , Дитячий колектив Орелі , Лунниця, Божедари. Також запрошені колективи з Полтавщини Яворина , Радовичі та ін.

Гостям фестивалю не довелося довго сидіти на місці , адже на них чекав: майстер-клас з традиційних народних танців.

Вечірня програма завершилася переглядом документальної кіно стрічки «Дві надії » виробництва «Докутолока» – фільм про долю двох жінок з різними долями, яких об’єднує ім’я Надія та любов до української пісні.

Героїні стрічки «Дві Надії» – 80-річна учасниця фольклорного колективу «Древо» Надія Раздабара із села Крячківка та американка Надія Тарнавська, яка виступає у фольклорній моновиставі й навчає народному співу, – не потребують «третього».

25-го липня в рамках фестивалю відбувся дескусійний лекторій «Традиційна культура у сучасному житті. Проблеми та перемоги».Також гостей дивували традиційними гастрономічними спокусами Полтавщини, ярмарок ремесел , фотолокації та багато іншого.

Едуард Крутько є членом партії “Європейська Солідарність”– представником тієї молодої еліти, яка і зберігає і примножує українські традиції та власним прикладом доводить, що українське село здатне на відродження, коли є такі люди – здатні обєднати довкола себе інших і створювати маймутнє з повагою до минулого.

Приємно, що партійці “ЄС” об’єднуються довкола хороших справ. Одним з тих, хто сприяв у проведенні фестивалю є депутат обласної ради Юрій Мотрич.