Чому Полтавській громаді потрібен індустріальний парк?

З початку року по травень включно, власні доходи бюджету нашої громади склали 1 млрд 264 млн грн. З них податок на доходи фізичних осіб, що ми сплачуємо із зарплат, склав 693 млн, або ж 55% від власних доходів бюджету. Тобто, від створення нових робочих місць на сучасних підприємствах, залежить не тільки добробут жителів, але і ресурси для розбудови громади європейського зразка. Про це повідомив заступник Полтавського міського голови з питань розвитку територій і зв’язків з громадськістю, партієць Полтавської ТО ПП “ЄС” Ігор Петріченко.

“Торік мав честь  проводити опитування бізнесу Полтави на тему проблем, що заважають розвиватися. Якщо говорити про середній та великий бізнес, більшість учасників вказували на суттєві проблеми з виділенням землі та підключенням комунікацій. Вбити цих двох зайців одним махом,  і не тільки, можна через реалізацію проєкту індустріального парку. Індустріальний парк – це відокремлена територія з підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів, спрощеними регуляторними процедурами та пакетом інвестиційних стимулів для виробничих та науково-дослідних підприємств”, – резюмував Ігор Петріченко. 

За його словами ініціатором створення такого парку може бути і територіальна громада. Для цього треба виділити землю, створити комунальну управляючу компанію (або залучити приватну, та це складніше),  підвести комунікації та підготувати  інфраструктуру. 

“Успішна реалізація такого проєкту означає вигоду абсолютно всіх зацікавлених сторін: 
– бізнес отримує підготовлену територію з заведеними комунікаціями, пільгову ставку оренди землі, пільгові митні ставки. Цей перелік може зрости вже в цьому році, якщо певні законопроєкти, що вже пройшли перше читання, будуть прийняті в цілому Верховною Радою. 
– громада отримує пожвавлення на ринку праці, ріст доходів населення та зростання надходжень у бюджет”, – говорить Ігор Петріченко.

Звісно, створення індустріального парку, означає витрати для громади. І це ще одна причина, чому варто починати його створення вже зараз. Адже в наступному році ДФРР планує суттєве співфінансування таких проектів,   а вже прийнятий в першому читанні законопроєкт 4416, передбачає компенсації витрат не тільки управляючим компаніям, але і резидентам парку. 

Так чи інакше, все більше громад створюють індустріальні парки,  і певні стимули на рівні держави, будуть прискорювати цей процес. Звісно, частина таких проєктів залишиться або на папері, або пустим полем, адже створити – це півсправи, не менше зусиль треба для пошуку і заохочення інвесторів будувати саме тут. Але факт залишається фактом – конкуренція українських громад за інвестора вже почалась. Де в ній буде місце полтавської громади?  

Ігор Петріченко – партієць