Ніна Южаніна: видатки на субсидії потрібно збільшувати!

Депутати Полтавської територіальної організації політичної партії  «Європейська Солідарність» підтримують ініціативи фракції «ЄС» у ВР України, щодо негайного збільшення видатків у Державному бюджеті України на виплату пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Позиція партії «Європейської Солідарності» аргументована   невмотивованим підвищенням цін на газ та збільшенням тарифів на енергоносії для населення. Тому депутати вимагають негайно збільшити видатки на субсидії, передбачені в бюджеті на 2021 рік та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету.

Ці зміни ініційовані «ЄС», зможуть убезпечити українців від хаотичних рішень влади, яка то різко піднімає тарифи, то потім обіцяє їх знизити. Тим більше, що будь-яке підвищення тарифів можливе, лише в період росту економіки, а не кризи.

Важливо також відзначити, що відчутним чинником зростання ціни на газ для населення, є зростання тарифу на розподіл. І ось тут повинен давно спрацювати антимонопольний комітет та інші органи. Ціноутворення цього тарифу непрозоре, облгази списують на втрати божевільні суми, перевірити які ніхто не береться. Ми, як партійці “Європейської Солідарності” вважаємо, що потрібно забезпечити прозорі тарифи на розподіл газу!

Протягом чотирьох років президентства Петра Порошенка «Нафтогаз» був не просто прибутковою компанією, а головним донором державного бюджету – що, окрім іншого, дозволяло надавати субсидії в достатньому обсязі. За два роки Зеленського «Нафтогаз» навпаки став збитковим. І це затягує газовий зашморг Росії на шиї України та повертає до старих корупційних схем часів Януковича, які ми зламали.

Позиція Полтавської територіальної організації Політичної партії «Європейська Солідарність» –  збільшити витрати на субсидії. Це є найбільш ефективним, дієвим та ринковим механізмом захисту найбідніших верств населення.

Крім того, у країні видатки на субсидії можуть падати лише у двох випадках: або при зниженні цін на енергоносії, або при зростанні доходів громадян.

Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд. грн до 36 з половиною млрд. грн. Гроші на збільшення субсидій у влади є. Депутати з фракції «Європейська Солідарність» вже подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень.

Не має бути популізму та ручного регулювання економіки, бо це призведе до корумпованої складової. Натомість в  країні має бути чітка і виважена політика реформ.  Потрібно сказати що ринкові реформи в галузі, які робила минула влада, правильні і життєво необхідні Україні сьогодні. Так, як ринок це завжди краще ніж непрозорі монополії, які є джерелами дикої корупції.

Наша партія «Європейської Солідарності» вважає неприйнятним підвищення тарифів для населення, а також ініціюватиме пропозицію щодо збільшення  видатків на субсидію. Такі рішення є найефективнішими у нинішній ситуації і наша політсила «Європейської  Солідарності»  буде відстоювати свою позицію на місцевому рівні та у ВР.

Ніна ЮЖАНІНА