Микола Кульчинський: ми маємо об’єднати зусилля держави, міста та області для відбудови будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського

Депутат Полтавської облради Микола Кульчинський від фракції «Європейська Солідарність» пропонує об’єднати зусилля держави, міста та області для відбудови будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Після чого у відреставровану будівлю перенести літературно-меморіальний музей Котляревського, що розташований на Першотравневому проспекті,18.

З такою заявою депутат виступив у сесійній залі Полтавської облради, під час другого пленарного засідання, яке відбулося 29-го грудня.

“ Не можна без болю дивитися на руїни кінотеатру ім. Котляревського. Та ще більше хвилює майбутнє відбудованої споруди. А те, що вона рано чи пізно буде відбудована, ми не сумніваємося. Найкраще, аби відбудова почалася спільними зусиллями, як держави, так і органами місцевого самоврядування – міської та обласної Рад. Ми переконані, що тільки спільні зусилля призведуть до успішного і швидкого завершення відбудови історико-культурної пам’ятки. Так само спільно тепер вже разом з громадою, маємо подумати над майбутнім призначенням згорілого кінотеатру ім. Котляревського. На нашу думку у відновленій споруді має розміститися музей ім. Івана Котляревського з розширеними функціями музею літератури. Полтавщина дала Україні не мало яскравих імен в літературі, науці, музиці, мистецтві. Тож у майбутньому музеї для всіх нині має знайтися місце”, – зазначив Кульчинський.

Фракція “Європейської Солідарності” закликає органи місцевого самоврядування, державну владу, громадськість Полтави і області, створити спільний комітет сприяння відбудови кінотеатру ім. Котляревського та розміщення у відбудованій споруді зазначеного музею.

“Переконані, що він стане окрасою Полтави, значним культурно-духовним та науковим закладом, привабливим туристичним центром, потужним осередком поширення знань про українську культуру” – резюмував депутат обласної ради Микола Кульчинський.