ЯКІ ВИКЛИКИ СТОЯТЬ ПЕРЕД МІКРОБІЗНЕСОМ ПОЛТАВЩИНИ?

З 1 серпня 2020 року набрала чинності норма щодо запровадження програмних фіскальних касових апаратівю. Як усе починалося…

Інша реальність для спрощенців

Рік тому нова влада взяла курс на тотальну фіскалізацію платників єдиного податку другої та третьої груп. Законодавчо стверджується, що ідея є сучасною альтернативою класичним касовим апаратам. Звісно, але:

– застосування РРО (фіскальних касових апаратів) стає обов’язковим;

– у багатьох куточках України немає вибору (низька якість Інтернет-покриття);

– штрафи зростають в середньому втричі;

– для ФОП – платників ПДВ запроваджується облік товарних запасів;

– підстави для проведення перевірок мікробізнесу розширено.

Фракція «Європейська Солідарність» голосувала проти цих законопроектів і до останнього сподівалася, що і парламент дослухається до нашої з підприємцями спільної позиції.

Але монобільшість, як завжди, проігнорувала  це актуальне питання. І тепер наше життя в іншій реальності.

Мікробізнес і податки

«Податки мають сплачувати всі» — анонсує влада і на ділі скасовує спрощену систему оподаткування.

Я аналізувала статистику щодо діяльності фізичних осіб.

Цифри за 2019 рік вражають. У мікробізнесі задіяно понад 2,3 мільйона громадян (разом з найманими працівниками), а загальна сума задекларованих податків і зборів на 8 мільярдів гривень перевищує показник 2018 року.

У нашому регіоні майже 42 тисячі зареєстрованих платників єдиного податку. До бюджету Полтавщини за два квартали 2020-го надійшло близько 600 мільйонів гривень. Це практично на 8% більше порівняно з аналогічним показником минулого року. І це тільки єдиний податок, надходження якого до місцевих бюджетів сприяє розвитку територіальних громад.

Висновок: податкова культура у підприємців краю висока і вона тільки зростає. За кожною гривнею, сплаченою місцевими ФОПами до бюджетів, стоїть добробут кожної сім’ї, добробут області і в цілому держави. А від владних функціонерів навпаки — допомоги немає.

До речі, саме тут, в регіоні, я почула від людей: ні в якому разі не можна давати додаткові повноваження з контролю за мікробізнесом податковій службі. Чиновники приходять до підприємців, як правило, лише для збирання данини. Прикро, але таке явище — факт.

Я врахувала всі ваші побажання, страхи, пропозиції і офіційно звернулася до голови профільного комітету Верховної Ради щодо розгляду законопроектів, якими пропонується скасувати обов’язкове застосування РРО і кешбек. У відповідь поки — тиша.

Також «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроект №3853-1, яким пропонує встановити поріг, з якого застосування РРО буде обов’язковим, у 820 мінімальних заробітних плат.

Я підкреслюю: вже у вересні ми будемо наполягати  на розгляді цього документу.

«Покращення» з обтяжуючими наслідками

Констатую: влада вичавлює гроші з мікробізнесу. І чи то через недосвідченість, чи то навмисно до процесу долучилися і представники, наприклад, «Голосу». Вони протягнули норму про скасування паперової Книги обліку доходів для ФОПів. Редакцію змін до її ведення свідомо скомпільовано і таким чином сфальсифіковано. І цього разу, на жаль, голова Верховної Ради такі дії підтримав.

Бізнес же, навпаки, виступає за збереження Книги і аргументує: скасування її — це шлях до тотальної фіскалізації.

Запевняю вас, полтавці: боротьба за відновлення прав підприємців триватиме й надалі. Ми не дамо владі знищити спрощену систему оподаткування, а вам, шановні земляки, будуть відомі кожен крок і кожна практична дія команди «Європейської Солідарності».

Я звертаюся до вас, полтавський бізнес: інформуйте, як розвивається ситуація на місцях, пишіть свої пропозиції та зауваження. Моя адреса yuzhanina@rada.gov.ua. Щиро чекаю на прозорий і плідний діалог.

Ніна ЮЖАНІНА, народна депутатка, голова Полтавської територіальної організації “Європейська Солідарність”