«Європейська Солідарність» вшанувала пам’ять депортованих кримських татар автопробігом

Два десятки автівок під прапорами України, «Європейської Солідарності» та кримсько-татарського народу проїхались Полтавою. Патріотичний автопробіг у річницю депортації кримських татар провели “Європейська Солідарність” разом з ГО “Справа Громад “Полтава за НАТО та ЄС”, ГО “Справа Громад” Солідарна Полтава, ГО
“Солідарна молодь м. Полтава”.

В автопробігу, метою якого було нагадати всій країні про жертв геноциду кримсько-татарського народу, крім полтавців прийняли участь активісти з різних міст Полтавщини.

Активісти на автомобілях вирушили від торгово-розважального центру “Екватор” до Білої Альтанки. Далі проїхали довкола Корпусного парку. Під час автопробігу із рупора лунало “Крим – це Україна”.

Ми вирішили підтримати ініціативу ГО “Справа громад” Херсону та Запоріжжя, які об’єднуються і вирушають сьогодні (18 травня – ред.). Це дата депортації кримських татар 44-го року. Вони вирушають до кримського кордону. Ми вирішили підтримати цю акцію і показати, що у Полтавській області люди не байдужі до цієї проблеми, що Крим – це Україна”, – розповіла співорганізаторка акції Вікторія Мірошніченко.

“Ми знаємо, що в 1944 році весь кримськотатарський народ зібрали і вивезли у вагонах до середньої Азії і більше 46% через рік вже померли. Україна визнала, що це був геноцид кримськотатарського народу. В такий спосіб ми показуємо, що український народ єдиний, – зазначив кременчуцький активіст “Європейської Солідарності”, учасник Революції Гідності Іван Балацький.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*