Активісти «Солідарності» вшанували жертв війни

Двадцять другого червня, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в пам’ять про мільйони українців, загиблих на фронтах війни, закатованих у гестапівських катівнях і концтаборах, розстріляних, викрадених в рабство, активісти «Солідарності» разом з представниками місцевої влади, ветеранських та громадських організацій, небайдужими жителями міст та сіл Полтавщини вшанували пам’ять жертв Другої світової війни. Світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала радянсько-німецька війна, вшанували у Миргороді.

Війна_Миргород

«У фашистів для нас не було ні імен, ні прізвищ, а лише татуювання на лівій руці з вибитим номером. Мій номер 62137 нагадує мені про ті жахливі дні і ночі, проведені в нацистському таборі смерті. До нас зверталися лише за номерами. У бараках ми лежали на дошках. Їсти нам давали тільки якусь баланду. У мене крутило ноги, живіт розпух від голоду. Вижила завдяки старшому брату Володі, якого фашисти відправляли на роботу, і він приносив для мене якусь крихту хліба», – розповіла під час урочистостей очевидиця тих подій.

Війна_Зіньків

Учасниками урочистостей, що відбулися біля Меморіалу Слави, стали і  активісти із Зінькова.

Війна_Зіньків_1

«Маємо гідно вшановувати світлу пам’ять наших земляків, віддавати належне нашим прадідам, дідам, які стали жертвами жорстокої боротьби з  нацизмом. Ці люди свято виконували свій воїнський обов’язок, захищали нашу Батьківщину і, не вагаючись, віддали своє життя в боротьбі. Їх імена, страждання і подвиг мають вічно бути у серцях нащадків. Схиляємо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна, і низько вклоняємося захисникам рідної землі», – наголосила керівниця Зіньківської громадської приймальні «Солідарності» Світлана Ринкова.