Хорольські активісти взяли участь у «Літературній толоці»

Перша «Літературна толока», присвячена збереженню культурних та історичних пам’яток Хорольщини, зокрема перлини зодчества ХІХ століття – знаменитої Христоріздвяної церкви у с. Вергуни, відбулася у селі Козубівці Хорольського району. До заходу, зініційованого «Етнографічною збіркою «Древо» та громадською організацією «Ініціатива Хорольщини», долучилися і представники «Солідарності»: депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров, голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, голова Хорольської районної «Солідарності» Анатолій Пасюта, члени партії та активісти.Захід розпочався з відвідання с. Вергуни, де розташований храм.

Церква_Хорол

«Наше завдання – відродити Христоріздвяну церкву, адже вона – архітектурна перлина Хорольщини, пам’ятка культурної спадщини України національного значення. Побудована в 1805 році за проектом архітектора М. Львова на кошти місцевого поміщика І. Базилевського. Храм руйнується, але все одно своєю величчю і красою привертає до себе увагу не лише туристів, а і всіх небайдужих людей», – прокоментувала Віра Мартюк.

Літературна толока_Хорол_1

Екскурсії, виставки, виступи художніх колективів – такою була «Літературна толока» у Хорольському районі. Щире спілкування, яскраві зустрічі – все це надовго запам’ятається учасникам поїздки до Козубівки.