На Полтавщині вшанували пам’ять жертв Чорнобильскої катастрофи

Сьогодні Полтавщина вшановує пам’ять земляків-ліквідарів, які ціною власного життя приборкували наслідки лиха. Разом із представниками місцевої влади та громадськістю поклали квіти до меморіальних комплексів жертв Чорнобиля й активісти міських та районних осередків партії «БПП «Солідарність».

Сьогодні активісти Полтавської міської організації партії «БПП «Солідарність», громадськість, духовенство та полтавці вшанували пам’ять загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи, поклавши квіти до пам’ятника Жертвам Чорнобиля.

Чорнобиль Полтава

«У надекстремальних умовах люди вступали в боротьбу з атомною енергією, що вирвалася з-під контролю. Пожежники і енергетики своїми діями відвернули страшну загрозу від мільйонів людей.  Чимало учасників ліквідації наслідків аварії одержали надто велику дозу опромінення, несумісну з життям. Людський організм не був  спроможний витримати такого потужного радіаційного удару, який він прийняв на себе в перші  хвилини і години боротьби. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу», – наголосила керівниця громадської приймальні Полтавської міської організації партії «БПП «Солідарність» Оксана Дрюк.

У Карлівці біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильскої катастрофи  у день 33-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції відбувся мітинг-реквієм, у якому, крім  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та представників  трудових колективів установ та організацій, взяли участь члени партії «БПП «Солідарність» Володимир Кравцов, Яніна Вовчок, Віра Богдан та інші. «Сьогодні саме той день, коли всі ми повинні сказати «дякую» всім, хто боровся із катастрофою. Їхній вчинок героїчний, і ми про це не маємо права забувати», — наголосив керівник Карлівської районної організації партії «БПП «Солідарність» Володимир Кравцов.

Чорнобиль Хорол

Мітинг-реквієм з нагоди 33-ї річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС відбувся у Хоролі, Шишаках, Зінькові та Миргороді. Там, як і у інших населених пунктах Полтавської області, представники та активісти  партії «БПП «Солідарність», чорнобильських організацій, громадських і трудових колективів, молодь дякували землякам за врятовану планету.

Чорнобиль Миргород

У ході урочистостей присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та  поклали квіти до пам’ятного знака.