У Пирятині розробляють Статут Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади

У Пирятині відбулося перше розширене засідання робочої групи з розробки Статуту Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади. Участь у засіданні взяв експерт  шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні», доцент кафедри правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Венгер. До обговорення проекту Статуту долучилась і депутатка Пирятинської міської ради, голова партійного осередку «БПП «Солідарність» в Пирятинському районі Аліна Мірошніченко.
«Проект статуту Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади – прогресивний і готовий до обговорення та винесення на затвердження сесії в такому вигляді. У проекті відображені нові напрями, яких немає в інших статутах громад, він враховує нові повноваження, набуті громадою після об’єднання, та підходи, які використовуються владою для дотримання принципів верховенства права. Він повинен містити загальні норми, яких треба дотримуватися і виконувати, будувати сталі  інституції та формувати демократичне суспільство. Документ не повинен бути дуже деталізованим, бо це ускладнюватиме реалізацію і сприятиме його порушенню, при чому не тільки з боку влади, а й з боку громади. Зміни до цього документу можуть вноситися тільки у виняткових випадках.  Проте, при бажанні, цей проект Статуту можна було б удосконалити, а саме: у визначенні найбільш дієвих форм безпосередньої участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні та відзначенні сервісної  функції роботи органу місцевого самоврядування»,  розповів Володимир Венгер.
viber image
Статут має працювати 20-30 років. Він окреслює основні принципи та механізми, за якими функціонує територіальна громада. Прийматиме документ Пирятинська міська рада на основі Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Статут повинен враховувати історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості місцевості і громади. З текстом Статуту можна ознайомитися на офіційному веб-сайтіПирятинської міської ради.
«Статут громади має бути реалістичним, цікавим для громади, влади та бізнесу. Правильне рішення ухвалили члени робочої групи щодо залучення до обговорення жителів громади. Статут громади – це наш основний документ, за яким ми будемо будувати і вдосконалювати наше місто», – прокоментувала Аліна Мірошніченко.