У Лубнах посилять контроль за несвідомими мешканцями, які спалюють опале листя

З мешканцями Лубен, які, спалюючи опале листя, завдають чималої шкоди навколишньому середовищу, боротимуться за допомогою квадрокоптера. З відповідною ініціативою про придбання спецпристорою для комунальників під час засідання виконавчого комітету міської ради звернувся голова місцевого осередку БПП Олег Кулик.
222_01
«Зараз питання спалювання опалого листя – одне з найважливіших, адже спалюючи його, люди не задумуються над тим, якої шкоди це завдає довкіллю. Не кожен знає, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу. Крім цього, при згорянні листя та рослин виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. А така речовина як бензопірен може викликати онкологічні захворювання», – зазначив Олег Кулик.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, люди, які спалюють листя, несуть відповідальність за такі дії у вигляді штрафу, розміром від 170 до 340 гривень. Відтак Олег Кулик розраховує на ефективність квадрокоптера та свідомість земляків.