ГОЛІВ ОТГ ПОЛТАВЩИНИ ВЧИЛИ ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ У РОЗВИТОК ГРОМАД

На засіданні колегії Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА, що організували для голів районів та ОТГ, говорили про те, як розробляти плани соціально-економічного розвитку громад, як залучати кошти на розвиток від іноземних донорів та про можливості допомоги підприємництву. Засідання відвідав і голова Коломацької ОТГ Євген Почечун.

Директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко повідомила проміжні фінансово-економічні показники Полтавщини за 2018 рік і зупинилася на об’єднаних громадах, що демонструють ріст. Серед самодостатніх ОТГ з динамічним розвитком відзначили Коломацьку громаду.

Важливим питанням засідання стала розробка програм соціально-економічного розвитку громад на 2019 рік.

« Напередодні нового року плануємо бюджети й робимо прогнози. Це необхідно для того, аби розробляти програми економічного розвитку, за якими будуть жити громади наступного року», — зауважила Інна Іщенко.

-departamentu-ekonomichnogo-rozvitku-poltavs-koji-oda-inna-ische

Головам сільрад та ОТГ розповіли про основні принципи складання плану розвитку та нюанси, які треба враховувати при його розробці. Особливу увагу приділили місцевим програмам: їх необхідно закладати в план, щоб громади мали можливість отримувати інфраструктурні субвенції. Крім того, бюджет області прийматимуть на основі врахованих у місцевих планах програм. Департамент погоджуватиме плани соціально-економічного розвитку з 26 по 31 жовтня.

-kolomac-koji-otg-jevgen-pochechun

«Для мене як для очільника новоствореної громади це засідання дуже важливе. Адже наша громада зараз на порозі значних змін. Ми переходимо на прямі бюджетні відносини з державою. І перш за все, треба починати з планування своєї діяльності, розвитку громади, усієї роботи в майбутньому», — говорить голова Коломацької ОТГ ,представник партії «БПП «Солідарність»  Євген Почечун.

Також на засіданні колегії розглядали питання залучення інвестицій через проекти міжнародної технічної допомоги (МТД). На фоні зростання коштів, які вклали іноземні донори в розвиток громад, Полтавщина демонструє непогані результати. Освоюють гранти в 15 районах, 6 містах обласного значення та 12 об’єднаних громад. Серед них — один проект МТД у Щербанівській ОТГ.

-otg-poltavschini-vchili-zaluchati-investiciji-u-rozvitok-gromad

Голови районів та ОТГ отримали інформацію про те, яким чином можна взяти учать у конкурсах, і як правильно скласти заявку й концепт проекту.

Тенденція співпраці з іноземними організаціями зростає, тому треба бути активними, аби отримати міжнародні гранти.

« Існуючі та нові ОТГ беруть участь у конкурсах проектів. Важливо діяти активно, аби отримати кошти на розвиток. Можливості є. І не треба скаржитися, що немає коштів. Хто хоче — той знаходить. Зокрема, в проектах міжнародної технічної допомоги», — зазначає Інна Іщенко.

-otg-poltavschini-vchili-zaluchati-investiciji-u-rozvitok-gromad-0

Ще один механізм економічного зростання громад — розвиток і підтримка малого та середнього місцевого бізнесу. В Полтавській області діє програма підтримки бізнесу. У 2018 році обсяг її фінансування склав 1,7 млн грн, з яких — 1 млн грн пішов на фінансово-кредитну підтримку підприємців.