У Полтаві відзначили 330-річчя з моменту обрання Івана Мазепи гетьманом України

25 липня 1687 року відомий політичний діяч та дипломат Іван Мазепа отримав гетьманську булаву. З нагоди цього керівники Полтавської ОДА, представники духовенства, козацтва та просто небайдужі полтавці сьогодні поклали квіти до пам’ятника славетному українцю.

На Соборному майдані Полтави людно від самого ранку. Сьогодні сюди прийшли ті, хто поважає державотворчу діяльність Івана Мазепи. Адже рівно 330 років тому нашого славетного земляка обрали гетьманом України.

kvitiv

На покладання квітів до пам’ятника видатному діячу завітали чимало небайдужих громадян.

«Іван Мазепа — це людина, яка ще в ті часи намагалася зробити Україну незалежною. І така громадянська позиція заслуговує поваги», — говорить представник Ради козацьких організацій Полтавської області Володимир Зайцев.

Дослідник Ростислав Шевченко взагалі вважає, що значення постаті гетьмана Мазепи в сучасній історії — сильно применшене та спотворене.

golovko

«Чимало людей говорять, що Мазепа зрадив Петра І під час Північної війни. Проте, направду, саме російський цар вдався до підлості в бік гетьмана. А от дії Івана Мазепи, як політика та громадського діяча, були цілком правильними», — розповідає Ростислав Шевченко.

Серед тих, хто цього дня вшановував гетьмана, були і представники УПЦ Київського патріархату, і керівники області на чолі з Валерієм Головком.

«Приємно взяти участь у відзначенні 330-ї річниці з моменту, як видатний українець і справжній патріот Іван Мазепа став гетьманом. Ця людина всі 22 роки перебування на чолі тодішньої України захищала ідеї єдності та незалежності. Саме цими ідеями нині має керуватись кожен небайдужий до долі держави українець.», — говорить голова Полтавської ОДА.

«Іван Мазепа — єдиний державний діяч України, який незмінно тримав владу протягом майже 22 років. Сьогодні він символ боротьби за незалежність, соборність і державність.

20248093_1054133568050489_9161572117681225481_o

Україна повинна пишатися такими видатними діячами й завжди пам’ятати, за що боролися справжні її патріоти», — сказав перший заступник голови Полтавської ОДА, керівник Полтавської ТО партії «БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький.

Після покладання всі бажаючі мали змогу ознайомитись з основними етапами діяльності державного діяча, оглянувши тематичну експозицію, підготовану співробітниками місцевого краєзнавчого музею. Чимало з присутніх потому відбули до Чутового, де цього дня відкрили пам’ятну дошку на честь обрання Івана Мазепи гетьманом України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*