Полтавщина є лідером з видобутку газу і газового конденсату в Україні. Проте чи не найболючішим залишається питання надання дозволів на розробку надр. Про це під час прес-конференції після сесії обласної ради заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
«Органи місцевого самоврядування останньою постановою уряду від 16 грудня 2015 р. взагалі втратили можливість впливати на видачу дозволів на розробку надр. Ми – проти такого стану справ, тому і не погодили сьогодні жодного дозволу. В кінці січня ми направили звернення до уряду, Голови Верховної Ради і Президента України. Наші вимоги прості – зупинити дію постанови, визначити чіткий порядок і причини відмови у дозволах на розробку надр і зобов’язати законодавчо видобувні підприємства укладати з місцевими громадами так звані соціальні договори на розвиток інфраструктури. Багатства надр Полтавщини повинні працювати на благо місцевих громад», — зазначив Олександр Біленький.
У минулому році надходження до дербюджету за користування надрами склали 15 мільярдів гривень, що становить 65,5% податків. «Місцеві ж громади не отримують фактично нічого. Тут було б доцільно задовольнити вимогу громад – залишати 5% прибутку видобувних підприємств на місцях для забезпечення екологічних потреб та відновлення інфраструктури, яку самі ж видобувні підприємства руйнують своєю діяльністю», – вважає директор департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.

