Олександр Біленький: Багатства надр Полтавщини повинні працювати на місцеві громади

Полтавщина є лідером з видобутку газу і газового конденсату в Україні. Проте чи не найболючішим залишається питання надання дозволів на розробку надр. Про це під час прес-конференції після сесії обласної ради заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

DSC_0006

«Органи місцевого самоврядування останньою постановою уряду від 16 грудня 2015 р. взагалі втратили можливість впливати на видачу дозволів на розробку надр. Ми – проти такого стану справ, тому і не погодили сьогодні жодного дозволу. В кінці січня ми направили звернення до уряду, Голови Верховної Ради і Президента України. Наші вимоги прості – зупинити дію постанови, визначити чіткий порядок і причини відмови у дозволах на розробку надр і зобов’язати законодавчо видобувні підприємства укладати з місцевими громадами так звані соціальні договори на розвиток інфраструктури. Багатства надр Полтавщини повинні працювати на благо місцевих громад», — зазначив Олександр Біленький.

У минулому році надходження до дербюджету за користування надрами склали 15 мільярдів гривень, що становить 65,5% податків. «Місцеві ж громади не отримують фактично нічого. Тут було б доцільно задовольнити вимогу громад – залишати 5% прибутку видобувних підприємств на місцях для забезпечення екологічних потреб та відновлення інфраструктури, яку самі ж видобувні підприємства руйнують своєю діяльністю», – вважає директор департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.