У березні в Полтавській області створять обласне об’єднання Конфедерації вільних профспілок України. По це під час зустрічі домовилися голова ОДА Валерій Головко, голова ТО партії «БПП «Солідарність», перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, голова обласної ради Олександр Біленький та Михайло Волинець – голова Конфедерації вільних профспілок України.
«Створення організації вільних профспілок вже давно назріло на Полтавщині. Тому вже в березні між представниками влади області та новоствореною організацією підпишемо меморандум про співпрацю», – говорить Андрій Пісоцький.
«Така практика в Україні вже існує. Щоправда, вона дещо відрізняється від європейських традицій співпраці з профспілками. В Україні укладають тристоронню угоду – влада, профспілки, роботодавці. В Європі ж сюди долучаються ще і громадські організації. І у Євросоюзі жодне рішення не ухвалюється без погодження з профспілками», – ділиться досвідом Михайло Волинець.
Саме у європейському форматі угоду треба укласти на Полтавщині – вирішили учасники зібрання. Цього потребують нові реалії розвитку країни і бізнесу. «Обласна рада як представницький орган виражає саме інтереси громади. Тому угода, яку ми підпишемо, буде прямим втіленням європейських практик. І в такому форматі ми і будемо розвивати співпрацю з вільними профспілками – оперативно реагувати на проблеми як працівників, так і роботодавців. Вирішувати їх через постійний діалог», – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.


