У Великій Багачці активісти організували толоку на Козацькій горі

Близько 30 партійців із Великої Багачки ініціювали прибирання на території Козацької гори, де розташована пам’ятка часів козаччини – Козацький камінь. Активісти спочатку скосили всю траву, викорчували старі і сухі дерева, побілили та пофарбували сам пам’ятний знак.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Наш край багатий на історичні події. Сьогодні вирішили причепурити місце, де гуртувались козаки. Нині тут встановлено пам’ятний знак – камінь козацької доби. Це місце – справжня візитівка Великої Багачки», – говорить голова Великобагачанської районної організації партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка» Юрій Саковський.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До речі, історія Козацького каменю досить цікава. Під час збройної сутички між гетьманом Іваном Виговським та полтавським полковником Мартином Пушкарем у 1657 році військо останнього було розбите, а Багачку, Миргород та ряд інших сіл та містечок віддано Виговським на розграбування своїми союзниками – татарами. На Багачку налетів загін татар, багатьох козаків порубали, а ще більше потягнули в неволю. Зібравши загиблих під час нападу жителів та козаків, які загинули в сутичці з військами Виговського, багачани поховали їх на горі. А через деякий час козаки, що поверталися із Січі, привезли з собою великий камінь, який і поклали на могилі.