Гаяти час і спостерігати, як Макухівське звалище перетворюється на екологічну катастрофу, більше не можна. Про це заявив перший заступник голови Полтавської ОДА, голова Полтавської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Андрій Пісоцький.
«Те, що проблема у Макухівці давно набрала серйозного масштабу, не є секретом. Нині головне – врешті перейти від розмов до конкретних дій», – зазначив Андрій Пісоцький.
Звалище у Макухівці існує близько 60 років. Місцеві жителі забили на сполох ще на початку 90-х років минулого століття. Уже тоді ситуація була критичною. Утім, сміття з усієї Полтави сюди везуть і нині. Ділянка, яку займає звалище, розрослась до площі у 17 га, і тепер до найближчої хати в селі – менше 300 м. За словами місцевих, звалище — масштабний розсадник інфекції. І жити тут просто небезпечно.
«Пити воду неможливо, бо сміттєзвалище знаходиться в басейні річки Коломак, йде забруднення поверхневих ґрунтових вод, а дороги через габаритні сміттєвози давно розбиті», – скаржаться жителі Макухівки.
За словами ж директора департаменту ЖКГ Полтавської ОДА Олександра Тонкова, аби вирішити проблему, залучили експертну групу німецького товариства GIZ “Реформа управління на сході України”. Вони мають відповідний досвід роботи у країнах Західної Європи. Нині розробили пропозиції: діючий полігон привести до відповідності стандартам, поряд з існуючим полігоном створити новий майданчик, паралельно зробити сміттєсортувальну станцію. Третій варіант – повне закриття полігону та будівництво на новій ділянці нового сміттєзвалища.
До речі, збудувати у Макухівці сучасний сміттєпереробний завод планували ще 2009 року. Тоді міський голова Андрій Матковський активно проводив переговори із австрійцями, аби ті допомогли вирішити проблему звалища. Втім, у 2010-ому відбулися чергові місцеві вибори, і вже теперішня полтавська міська влада перекреслила багаторічні напрацювання у вирішенні цієї проблеми,просто не реагуючи на неї. От і на нараду до першого заступника голови ОДА від міськвиконкому ніхто не прийшов. Андрій Пісоцький наголосив: якщо міська влада на чолі з Олександром Мамаєм і далі бойкотуватиме проблему – звертатиметься до правоохоронних органів.
«Без участі міста це питання не вирішити. Наступного тижня з головою ОДА Валерієм Головком проведемо виїзне засідання у Макухівці. Якщо ж Полтавська міська рада і на цей раз не відреагує, стосовно їхньої бездіяльності звернемося до прокуратури», – наголосив Андрій Пісоцький.

