Андрій Пісоцький: Аеропорту «Полтава» – бути!

Аеропорт «Полтава» вже найближчим часом має приймати літаки – як пасажирські, так і вантажні. Про це, перебуваючи на Полтавщині, заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський. Разом із першим заступником голови Полтавської ОДА, головою територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Андрієм Пісоцьким він оглянув кілька стратегічних об’єктів, у тому числі й аеропорт.

IMG_5079

«Я багато їжджу регіонами, і цей аеропорт в порівнянні з іншими перебуває в дуже доброму стані. Але для того, щоб повноцінно його запустити, потрібні інвестиції – декілька десятків мільйонів гривень. Необхідно, щоб керівники аеропорту, місцева влада спілкувалися з перевізниками і давали їм якусь “цукерку”, аби вони хотіли летіти саме сюди, а не до Харкова, Києва чи Дніпропетровська», – говорить Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

IMG_5191

Якою, власне, буде згадана міністром “цукерка”, розповів Андрій Пісоцький: «Ми будемо надавати рекламу авіакомпаніям за свій рахунок (як міста, так і області). Плануємо разом з сусідніми областями довозити сюди пасажирів для достатньої загрузки авіарейсів. Проаналізуємо, яких заходів необхідно вжити, щоб авіакомпаніям було зручно і вигідно літати саме з нашого аеропорту», – наголосив  Андрій Пісоцький.

До слова, останній регулярний рейс з аеропорту «Полтава» був у 1998 році. Не зважаючи на це, аеропорт працює і нині — приймає чартери. У 2002 році аеропорт передано у власність територіальних громад області.  Протягом останнього десятиліття за кошти обласного бюджету здійснювалось лише утримання підприємства, аби зберегти наявну інфраструктуру.  Утім, коштів завжди бракувало.

IMG_5203

Побували посадовці і на Крюківському вагонобудівному заводі. Не секрет, що нині підприємство перебуває у скруті: завантаженість роботою – максимум 40%.  Утім, вже найближчим часом  “Укрзалізниця” може викупити нову розробку кременчуцьких вагонобудівників – швидкісний приміський дизель-потяг. Це буде неабиякий економічний стимул для підприємства. Проте один поїзд, звісно, кардинально ситуацію не змінить. За словами міністра, у оновленні парку “Укрзалізниці” пріоритет буде надаватися саме вітчизняним виробникам.