У Чутовому відкрили меморіальну дошку Іванові Мазепі

З нагоди 330-ти річчя відтоді, як Іван Мазепа став гетьманом Лівобережної України і Війська Запорізького, у Чутовому йому відкрили меморіальну дошку. Знаходиться вона на фасаді районного краєзнавчого музею.

На урочисте відкриття меморіальної дошки до Чутівського районного краєзнавчого музею прийшли чимало людей. Це і місцеві жителі, і почесні гості — керівництво області та району,  представники духовенства та козацтва, а також активісти районного осередку партії «БПП «Солідарність».

golovko

«Історично підтверджений факт, що 25 липня 1686 року саме на річці Коломак біля броду Буцького, поблизу сучасного Чутового, Іван Мазепа отримав гетьманську булаву. Це визначна подія для Полтавщини, тож ми маємо цим пишатися. Адже всі 22 роки, доки тримав владу, Іван Степанович боровся за незалежність та самостійність нашої країни», — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Історія встановлення місця, на якому Іван Мазепа отримав гетьманську булаву, розтяглася на кілька років. Уперше про те, що це справді сталося на Чутівщині, повідомив наш земляк Володимир Сватенко у книзі «Іскрівка — з Гетьманщини село». Згодом про це у нарисі-путівнику «Чутівський район» та книзі «Чутова долина» писав науковий співробітник Чутівського районного краєзнавчого музею Андрій Шуть.

«Крім того, місцеві краєзнавці нещодавно виявили цікаві історичні документи, які підтверджують той факт, що саме на Чутівщині Івана Степановича Мазепу обрали гетьманом України», — повідомив в. о. голови Чутівської РДА, депутат районної ради від БПП Руслан Сітайло.

Ці документи за сприяння народного обранця Андрія Реки були направлені до Інституту археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського НАН. На початку цього місяця звідти надійшов лист з підтвердженням фактів.

memorial-noji-doshki

Після урочистого відкриття присутні поклали до меморіальної дошки квіти. Окрім того, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір благословив та освятив її.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*