Третина лісів Полтавщини має підвищений клас пожежної небезпеки

82 тисячі гектарів лісів області мають І або ІІ клас пожежної небезпеки. А це — третя частина від загальної площі лісових насаджень Полтавщини. Натомість, брак державного фінансування та спецтехніки заважає працівникам обласного лісгоспу своєчасну помічати та ліквідувати загорання. Про це говорили сьогодні на щотижневій апаратній нараді у голови Полтавської ОДА.

Нині в пожежній службі обласного управління лісового та мисливського господарства працюють 140 людей, а на балансі перебуває 36 пожежних машин та 9 модулів.

З 2016 року, говорять в обласному лісгоспі, утримання працівників пожежної охорони фінансується за власні кошти установи. Тільки за перше півріччя нинішнього року на ці потреби спрямували близько 5 млн грн.

«Відсутність фінансування з держбюджету не дозволяє проводити достатньо профілактичних заходів. Також спецтехніки і систем відеоспостереження на балансі обласного лісгоспу та існуючого числа працівників, на жаль, недостатньо для миттєвого виявлення та ліквідації загорянь», — сказав перший заступник голови Полтавської ОДА, керівник Полтавської ТО партії «БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький.

20374342_1053561768107669_8003112856814630666_n

Нині на порядку денному обласного лісгоспу — закупівля додаткових систем відеоспостереження для встановлення у Кременчуцькому та Новосанжарському районах. Проте, на ці потреби також недостатньо коштів.

Голова ОДА Валерій Головко, в свою чергу, переконаний: керівництву облуправління лісового господарства варто раціональніше використовувати наявні бюджети.

«Полтавщина — єдиний в Україні регіон, де управління лісгоспу отримує фінансування з обласного бюджету. Тільки цьогоріч ми виділили 7 мільйонів. Проте, звітів за витрачені кошти ми так і не побачили», — відзначає Валерій Головко.

Керівник області певен: необхідна чітка програма роботи з захисту місцевих лісів. Як щодо пожежної безпеки, так і в частині захисту від незаконного вирубування.

20229410_1053562448107601_2414668296755490949_n

Крім того, Валерій Головко вважає незадовільною роботу місцевого управління ДСНС, фахівці якого більше уваги приділяють гасінню існуючих пожеж, а не профілактичній роботі та попередженню займань. Адже, не дивлячись на майже 150 спільних рейдів рятувальників, станом на 22 липня в області виникло 48 пожеж. При цьому вогонь пошкодив понад 27 га лісових насаджень.

«Я надав доручення своєму заступнику Роману Товстому провести розширене засідання, куди запросити не тільки фахівців районних лісгоспів та ДСНС, а й голів райдержадміністрацій, правоохоронців. Адже ситуацію щодо лісових пожеж варто взяти на більш ретельний контроль. І слідкувати не лише за тим, як вчасно погасити займання, а й за тим, як не допускати пожеж», — говорить голова Полтавської ОДА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*